Maria på 21 år

Holte

Timeløn:
120 kr/t
Erfaring:
Arbejdet 1 år som au-pair
Kørekort:
Ja
Svartid:
Indenfor 24t
Ryger:
Nej
Valideret af FindBarnepige:
Validated icon Ja
Tidsrum:
Middag, Aften, Nat
Hjælper også med:
Madlavning, Pleje kæledyr, Lektiehjælp

Beskrivelse

Hej!
Jeg hedder Maria og er 18 år. Jeg har arbejdet et år som au-pair i Tyskland. Der igennem har jeg fået meget erfaring med børn i alderen 3-12 år. Jeg kommer fra Holte og går til dagligt i skole på Gentofte gymnasium. Jeg er en ansvarlig og pligtopfyldende person. Jeg er meget kreativ og kan altid finde på en lille aktivitet.
Jeg har mulighed for at hjælpe med lektier. Jeg er flydende på engelsk og forstår mig også meget godt med tysk efterhånden. Derudover har jeg et kørekort og i den sammenhæng også et første hjælpsbevis.

Jeg går i skole fuld tid. Jeg er tilgængelig i weekenderne eller i hverdagen (efter klokken 16). Mit skole skema er dog lidt utilregnelig, så vi kan altid aftale nærmere.

Er denne barnepige ikke noget for dig?

Vil du være barnepige?

Opret en gratis annonce og bliv kontaktet af interesserede forældre indenfor 24 timer

Mail (Alle hverdage 10.00-16.00)
Cookies hjælper os til at give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores ydelse, accepterer du vores cookies.
By, postnummer eller