Eda på 32 år

Roskilde

Timeløn:
155 kr/t
Erfaring:
-
Kørekort:
Nej
Svartid:
Indenfor 1t
Ryger:
Nej
Valideret af FindBarnepige:
Validated icon Ja
Tidsrum:
Morgen, Middag
Hjælper også med:
Madlavning, Rengøring, Passer flere børn på én gang

Beskrivelse

Jeg hedder Eda, er 25 år og bor i Roskilde. Jeg er en åben og kreativ pige, som altid har interesseret mig meget for børn.
Jeg har tidligere haft en del praktikpladser i børnehaver og haft job som privat børnepasser mm. Jeg bestod i 2011 mit grunforløb på Sosu i Næstved, hvor jeg bla. lærte alt om sundhed og liv­s‍til, omsorg og pædagogik, samarbejde, samt førstehjælp og brandbekæmpelse. Lige nu arbejder jeg som supervisor i København og ønsker at blive uddannet som pædagog.
Igennem mine jobs har jeg bla. lært at tage ansvar, være fleksibel og om­s‍tillingsparat. Yderligere lærte jeg at tænke kreativt og være initiativrig.
Jeg har ingen problemer med at blive stillet overfor nye udfordringer, og kan lide at løse flere opgaver på én gang.
Det giver mig en personlig tilfreds­s‍tillelse at vide, at min arbejdsindsats er med til at gøre en positiv forskel. Jeg ønsker at bruge mine sociale kompetencer og udfolde mig selv som person.
Jeg ønsker også at vise min erfaring og samtidig lære nye ting. Jeg ønsker at give enhver følelsen af at blive taget godt imod og med omtanke. Jeg nyder at være i selskab med børn, så hvis jeg kan give en hjælpende hånd med til dig, så er det mig en fornøjelse. :)

Er denne barnepige ikke noget for dig?

Vil du være barnepige?

Opret en gratis annonce og bliv kontaktet af interesserede forældre indenfor 24 timer

Mail (Alle hverdage 10.00-16.00)
Cookies hjælper os til at give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores ydelse, accepterer du vores cookies.
By, postnummer eller