Amanda på 25 år

Herning

Timeløn:
120 kr/t
Erfaring:
-
Kørekort:
Ja
Svartid:
Indenfor 1t
Ryger:
Nej
Valideret af FindBarnepige:
Validated icon Ja
Tidsrum:
Morgen, Middag, Aften, Nat
Hjælper også med:
Madlavning, Rengøring, Lektiehjælp, Passer flere børn på én gang

Beskrivelse

Jeg er en positiv og glad pige, der til dagligt går på Herning Gymnasium i 3.g. I min fritid er jeg lektiehjælper og spiller fodbold. Jeg er et stort familiemennekse. Jeg er vokset op i Videbæk med mine forældre og mine 5 søstre, så jeg har altid været vant til larm og action. Nu er jeg så heldig at to af mine søstre har fået børn, og dermed har jeg nu 4 nevøer/niecer i alderen 0-5 år, som jeg elsker at lege, hoppe, danse og tegne med.
Derudover har jeg passet børn i Videbæk. Her passede jeg; en dreng fra han var 0-3 år; en pige fra hun var 1-3; et søskendepar der var henholdsvis 6 og 8 år. Jeg stoppede dog med at passe dem, da jeg flyttede til Herning, men jeg var ellers rigtig glad for jobbet som barnepige.
Jeg er 19 år og har kørekort. Jeg er meget ansvarsbevidst, omsorgsfuld og omstillingsparat. Jeg vil selvfølgelig også gerne hjælpe med lektierne, madlavning og andre husligepligter.
Mvh Amanda Heidemann

Er denne barnepige ikke noget for dig?

Vil du være barnepige?

Opret en gratis annonce og bliv kontaktet af interesserede forældre indenfor 24 timer

Mail (Alle hverdage 10.00-16.00)
Cookies hjælper os til at give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores ydelse, accepterer du vores cookies.
By, postnummer eller