Sissel på 28 år

København

Timeløn:
120 kr/t
Erfaring:
-
Kørekort:
Yes
Svartid:
Indenfor 1t
Ryger:
No
Valideret af FindBarnepige:
Validated icon Yes
Tidsrum:
Morgen, Middag, Aften, Nat
Hjælper også med:
Madlavning, Pleje kæledyr, Lektiehjælp, Passer flere børn på én gang

Description

Hej alle i barnepigesøgende forældre derude!
Jeg hedder Sissel, jeg er 21 år og lige flyttet fra Svendborg på Fyn til det københavnske med min kæreste, for at studere til folkeskolelærer.
Jeg er i gang med mit andet semester, og er rigtig glad for studiet. Derudover arbejder jeg nogle timer i Nordisk film biografer, hvor jeg langer popcorn over disken.
Jeg har derudover stadig tiden og lysten til at passe børn, da jeg savner mit gamle job som barnepige for 2 søde piger i alderen 2 & 7 år.
Jeg har en masse erfaring med børn da jeg i sommers var på Mallorca hvor jeg var børneguide på et hotel, og har diplom for bestået børneguide, og derudover læser jeg somsagt til folkeskolelærer så hvis de ældre får brug for lektiehjælp kan jeg også hjælpe med dette!
Jeg er en glad, udadvendt og pligtopfyldende pige, der er lige til!
Jeg er fleksibel og meget trofast.
Glæder mig enormt meget til at høre fra jer.

Mange børnekrammer og solskins hilsner, Sissel

Vil du være barnepige?

Opret en gratis annonce og bliv kontaktet af interesserede forældre indenfor 24 timer

Mail (monday to friday 9-16)
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Zip code, city or area