Christina på 29 år

Odense M

Timeløn:
Kontakt
Erfaring:
-
Kørekort:
Yes
Svartid:
Indenfor 24t
Ryger:
No
Valideret af FindBarnepige:
Validated icon Yes
Tidsrum:
Morgen, Middag, Aften, Nat
Hjælper også med:
-

Description

Jeg er pædagogstuderende, og har studeret siden september 2014. - Jeg har valgt at specialisere mig indenfor dagtilbudsområdet.
Jeg har tidligere været barnepige i 3 år, hvor jeg har hjulpet to familier. Den ene familie havde tre børn i alderen 4-13 år, og den anden familie havde en lille pige på 2 år. Derudover er jeg vokset op med en moder der var dagplejemor, så jeg har altid været omgivet af børn. Jeg har derudover været handicaphjælper for en dreng på 7 år.
Jeg er også både moster og faster til nogle dejlige børn. En på 5 måneder, en på 6 år og en på 10 år.
Hobbyer og interesser: Jeg kan rigtig godt lide at være sammen med mine venner og familie. Jeg synes det er rigtig hyggeligt at bruge tid på at spille spil, høre musik, gå ture, lave aktiviteter osv. Der udover så elsker jeg at være kreativ på mange områder.

Vil du være barnepige?

Opret en gratis annonce og bliv kontaktet af interesserede forældre indenfor 24 timer

Mail (monday to friday 9-16)
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Zip code, city or area