Amalie på 27 år

Kastrup

Timeløn:
100 kr/t
Erfaring:
-
Kørekort:
Yes
Svartid:
Indenfor 6t
Ryger:
No
Valideret af FindBarnepige:
Validated icon Yes
Tidsrum:
Morgen, Middag, Aften
Hjælper også med:
Madlavning, Rengøring, Pleje kæledyr, Lektiehjælp, Passer flere børn på én gang

Description

Mit navn er Amalie Signe Sommer Jakobsen og jeg er 21 år gammel. Til daglig læser jeg til sygeplejerske på Københavns Professionshøjskole.

Inden da havde jeg 1,5 år sabbatår efter, at jeg blev færdig med studentereksamen i 2018. I mit sabbatår har jeg blandt andet arbejdet på et plejehjem, børnehave/vuggestue og rejst til Afrika, hvor jeg har været i observationshospitalspraktik.

Min motivation for at være barnepige/babysitter kommer af, at jeg ser en stor glæde i at omgås med børn. Igennem min tidligere stilling som pædagogmedhjælper og fra mit frivillige arbejde med børn på min 2 måneders rejse, har jeg fået en stor forståelse for at skabe nære og gode relationer med børn.

Som person er jeg en meget ambitiøs, hjælpsom og imødekommende pige med et positivt livssyn. Udover dette har jeg i mange år holdt af, at spille fodbold og jeg foretrækker personligt en energisk hverdag.

Vil du være barnepige?

Opret en gratis annonce og bliv kontaktet af interesserede forældre indenfor 24 timer

Mail (monday to friday 9-16)
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Zip code, city or area